Мережа стартап-шкіл «Sikorsky Challenge»



Стартап Школа - це перший крок знання та вміння, це середовище, в якому креативна молодь отримує не тільки теоретичні знання та практичні навички у сфері створення інноваційних технологічних стартапів, но і умови для втілення своїх ідей. Шлях створення стартапу відрізняється від стандартної кар'єри. Тут Ви стаєте відповідальними за все, що робите.

 

Перша стартап-школа «Sikorsky Challenge» запрацювала у КПІ ім. Ігоря Сікорського у лютому 2014 року. На сьогодні до неї приєдналися 22 стартап-школи з 25 університетів України.

 

Зараз мережа стартап «Sikorsky Challenge» є однією з головних складових Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Україна».

 

В Стартап Школі відбувається навчання інноваційному підприємництву та підготовка до запуску стартап - компаній за оригінальною методикою, що була розроблена в процесі розвитку Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Україна».

 

Навчання в Стартап Школі відбувається в декілька етапів:

 

1 етап. Навчання за програмою «Інноваційне підприємництво та практика запуску стартапа», де слухачі отримують базові знання та навички в розробці стартап-проєкту.

 

Цей етап завершується відбором проєктів, що мають перспективу комерціалізації і формуванням команд відібраних проєктів.

 

2 етап. Інкубування. На цьому етапі проходить підготовка стартап-проєктів до інвестування:

  • удосконалюються бізнес-моделі та технології як наслідок роботи з клієнтами та експертами;
  • здійснюються маркетингові дослідження;
  • оформлюються права інтелектуальної власності;
  • створюються/удосконалюються прототипи виробів/сервісів;

На 3 етапі відібрані команди берут участь у конкурсах стартапів міста/регіону.

 

Цей етап завершується реєстрацією стартапів-переможців на сайті SCU, подачею заявки на участь у Міжнародному фестивалі Sikorsky Challenge, підписанням протоколів про наміри з потенційними інвесторами щодо розвитку/інвестування проєктів.

 

На 4 етапі проходить акселерація стартап-проєктів:

  • доопрацювання стартап-проєкту з вдосконалення технології та бізнес-моделі стартапу
  • вдосконалення прототипу та підготовка до малосерійного виробництва
  • патентування нової технології
  • підготовка до відкриття стартап-компанії.

Вимоги до учасників та результативність їх навчання зростають з кожним етапом. Так, якщо на базовий перший рівень приходять всі бажаючі (їх може бути 100, чи більше), навіть ті, хто не має інноваційних ідей, то на кожний наступний рівень відбираються тільки ті команди, які виконали завдання з розвитку стартап-проєкту, мають реальні результати, мотивацію та завзятість продовжувати підприємницьку справу.

 

Особливість Стартап Школи у тому, що формат навчання час від часу змінюється - від регулярних двомісячних програм до серії інтерактивних тренінгів. Ми шукаємо найбільш ефективні методики підготовки до запуску стартапів. При цьому в нас немає жорстко регламентованих термінів навчання.

 

Після проходження базової програми наші стартапери переходять у режим індивідуальних консультацій з експертами та менторами нашої школи. Термін цього навчання залежить від швидкості та результативності виконання задач. Тому повний цикл навчання та вихід на створення компанії може тривати від 3 місяців до 1 року (а в деяких випадках і довше). За цей час учасники програми можуть створювати прототипи своїх бізнес-продуктів як в лабораторіях прототипування Стартап Школи, так і з використанням обладнання кафедр університету.